7 důvodů, proč jezdit do práce na kole

Rána začínají být slunná a teplá, z jara se pomalu, ale jistě stává léto a mnohé z nás jistě napadne, že s tím přicházejícím létem je třeba udělat něco pro své zdraví. Někdo začne polykat tabletky z mořských řas, napájet se litry kopřivového čaje, ale je odvěkou pravdou, že obrovskou službou pro navrácení ztracené kondice nám bude hlavně pohyb na čerstvém vzduchu. Že se nemůžete už večer po práci k žádné kloudné aktivitě přimět? A co takhle spojit příjemné s užitečným, oprášit bicykl, který celou zimu lenošil ve sklepě, a zkusit jezdit do práce na kole? Že ještě váháte? Nechte se inspirovat sedmi důvody, proč zvolit pro každodenní cestování právě kolo.Leader fox e-bike

1. Jste rychlejší v dopravní zácpě

Znáte to. Ty ranní cesty jsou zkrátka nekonečné. V autě či autobuse se běžných pár minut stává celou věčností, jste netrpěliví, ospalí a nejradši byste vynalezli teleport. Tohle všechno vás ale může minout, použijete-li k cestě do práce kolo! Spousta českých měst nabízí dnes již poměrně kvalitní síť cyklostezek, cyklocestiček a cyklopruhů, kterými se k pracovišti přiblížíte často rychleji než autem či autobusem, a hlavně bez nervů.

2. Neřešíte problémy s parkováním

Když si konečně autem probojujete cestu skrz dopravní zácpu k budově firmy svého zaměstnavatele, ke svému nemilému překvapení zjistíte, že nejenom celé parkoviště, ale i všechny okolní ulice a uličky jsou beznadějně obsazené těmi, kdo přijeli před vámi. To vás při jízdě na kole nemůže ani v nejmenším rozhodit! Namísto toho, abyste kroužili po okolí a ztráceli drahocenný čas, zamknete kolo do kolostavu a máte vystaráno. Někteří sofistikovanější zaměstnavatelé nabízejí svým pracovníkům k dispozici dokonce kolárny.

3. Šetříte čas – nemusíte do fitka

Ráno vstáváte brzy do práce a večer chvátáte domů, abyste byli ještě chvíli s dětmi, než půjdou spát. Raději byste trávili čas s rodinou než ve fitcentru. Nemusíte si ale zoufat – stejnou službu jako půlhodinka na rotopedu vám prokáže cesta z práce na kole! Šlápněte do pedálů a budete doma dříve než manželka se synem ze školky.

4. Ušetříte peníze

Všechno stojí peníze. Dokonce i když dojíždíte do práce pouhých pár kilometrů denně, může se popojíždění v ranní špičce poněkud prodražit. O cenách kuponů na městskou hromadnou dopravu, nejste-li dítě, důchodce či student, ani nemluvě. Cesta na kole vás proti tomu nebude stát vůbec nic.

5. Trénujete na letní dovolenou

Letos už vás nezaskočí, že Jirka Vomáčka, s jehož rodinou trávíte každoročně cyklistickou dovolenou, ten proklatý šumavský kopec vyšlápne bez mrknutí oka. Letos už totiž nebudete sesedat z kola ani těžko popadat dech či svíjet se v křečích. Budete totiž trénovaní! Trumfnete Jirku a ještě na rámu kola uvezete manželku.

6. Děláte něco pro své zdraví

To je přece ten hlavní aspekt, proč bychom měli chtít začlenit do svého života ještě o trochu více pohybu. Vždyť být zdravý znamená cítit se dobře. A být v kondici – tam to platí dvojnásob! Nejen váš kardiovaskulární systém, ale také plíce i pohybový aparát vám poděkují, uvidíte. Pozitivní účinek každodenní jízdy pocítíte velmi brzy.

7. Plníte tak alespoň jedno novoroční předsevzetí

Alespoň polovina všech lidí, kteří si dají na přelomu roku novoroční předsevzetí, si dá za úkol žít zdravěji anebo více sportovat. Nyní, když už odtály a odtekly sněhy a s nimi i tyto vznešené myšlenky, je naše kuráž ta tam. Ale ještě není pozdě, naopak, teď na jaře je právě ten nejlepší čas se sportem začít, protože naše tělo se probouzí ze zimního spánku. Probuďme jej právě třeba každodenní cyklojízdou.

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016