Cyklistická průprava pro nejmenší - dětské odrážedlo

Chcete vychovávat děti k lásce ke kolu a cyklistice již od malička? Víte, kdy a jak začít, než pořídíte první opravdové kolo?


Se základy můžete začít již mezi prvním a druhým rokem věku dítěte. Nejlépe na ostrkovadle, později i na odrážedle a potom až na dětském kole. Odrážedlo je skvělé pro zábavu dítěte i na výbornou průpravu pro cyklistiku.


Co je to vlastně odrážedlo?

Odrážedlo je jednostopé kolo bez pedálů, dítě tedy musí při jízdě udržovat rovnováhu. Tím se účinně připravuje na jízdu na klasickém kole. Odrážedlo je oproti klasickým stejně velkým kolům znatelně lehčí. Na odrážedle by se měli pohybovat děti, které již sami chodí. Ideální věk začátku výuky jízdy na odrážedle je kolem dvou let věku dítěte. Vhodnou průpravou před jízdou na odrážedle je výuka odrážení se na ostrkovadle. To se od odrážedla liší tím, že má většinou 4 kola jako dvoustopé vozidlo - dítě tedy nemusí udržovat rovnováhu. Odstrkovadlo je vhodné již pro děti, které začínají chodit, tzn. přibližně po prvních narozeninách dítěte.


Proč je odrážedlo důležité?

Dítě se na odrážedle rychle naučí a zdokonalí základní dovednosti, které výrazně napomůžou a urychlí výuku jízdy na klasickém kole. Od odhadování vzdálenosti, přes zatáčení, až po udržování rovnováhy.


Jakou zvolit velikost odrážedla?

Dítě po dosednutí na odrážedlo musí dosáhnout celými chodidly na zem. Je to důležité jak z hlediska fyzického, tak i psychického. Dítě se snadněji odrazí a ještě má pocit bezpečí díky kontaktu se zemí. Stejně tak je podstatná i bezpečná vzdálenost sedla a řídítek - dítě musí jednoduše dosáhnout ze sedla na řídítka.


Jaké zvolit bezpečnostní doplňky?

Dítě se na odrážedle bude pohybovat vcelku rychle, nezapomeňte dítě i odrážedlo před jízdou vybavit bezpečnostními prvky. V prvé řadě nesmí chybět cyklistická přilba! Ke škodě nejsou ani cyklistické rukavice, které ochrání dlaně dítěte při případném pádu, sají pot a pomáhají pohodlně držet řídítka. Doplňkem, který budou Vaše děti milovat, je i zvonek, díky němuž mohou upozornit chodce na blížícího se malého cyklistu. Odrážedlo by mělo být vybaveno odrazkami a světýlky a dítě jednoduše ozdobte reflexní páskou nebo vestou.


Odrážedla Leader Fox najdete na našem eshopu: https://e-shop.leaderfox.cz/jizdni-kola-leader-fox-odrazedla-menu-1R40000101.aspx


Zdroj: http://www.bezpecnenakole.cz/vybaveni/jak-vybrat-odrazedlo

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016