Jak postupovat při cyklistické nehodě

Přejeme všem, aby při svých toulkách, projížďkách i adrenalinových sjezdech byli stále stabilně v sedle nebo na pedálech. Co ale dělat, pokud se jízda nevydaří a překážka v cestě způsobí cyklistovi trable?


Každý jsme jiný a jen těžko lze předpovídat, jak který člověk reaguje ve stresové situaci, zvlášť se zvýšenou hladinou adrenalinu. Proto je dobré držet se jistých pravidel chování v situaci, kdy se stanete účastníky nebo svědky nehody cyklisty.


Zkontrolujte zdravotní stav účastníků nehody

Vždy je třeba zkontrolovat na prvním místě zdravotní stav všech zúčastněných. V případě vážného poranění volejte linku 112 nebo 155 a řiďte se pokyny operátora.


Uvolněte vozovku nebo cestu

Najděte vhodné místo pro zraněné mimo vozovku nebo cestu, aby nedošlo k dalším nepříjemnostem. Pouze v případě vážného zranění nepohybujte se zraněnou osobou a viditelně označte místo nehody - výstražným trojúhelníkem, výstražnými světly automobilu a reflexními vestami.


Zachovejte klid

Klíčem k úspěchu je zachovat klid. V případě, že jsme svědky nehody, adrenalin stoupá, jsme v šoku a myšlení se schovává do pozadí. Je však důležité i pro nás i pro zraněné, abychom situaci zvládli reálně zhodnotit a vyřešit.


Zdokumentujte nehodu

Mobilní telefon s fotoaparátem má v dnešní době téměř každý u sebe, tudíž pokud nebudete mít vy, tak někdo kolem rozhodně ano. Nezapomeňte nehodu a způsobené škody zdokumentovat. Pokud jste účastníkem a máte pojištění, je také vhodné sepsat záznam o dopravní nehodě a informace o totožnosti svědků.


Navštivte lékaře

I pokud se zranění jeví jako drobné, raději jděte na lékařské vyšetření. Kompletní prohlídka může odhalit případné vnitřní zranění, které sami nemusíte zjistit.


Předcházejte nehodám!!!


Nehodám můžete předejít používáním ochranných pomůcek, správným osvětlením a reflexními prvky a také i kontrolou stavu dopravního prostředku. Nezapomínejte s sebou na cesty vozit doklad totožnosti a případně telefonní čísla na kontaktní osoby.


Zdroj: http://www.cyklonovinky.cz/Trenink/Nehoda-cyklisty-Jak-se-zachovat.aspx


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016