Kam na podzim na cyklovýlet?

Co dělat, když se přihlásí podzim, venku prší a fouká a vy nechcete z kola přijet s chřipkou? Sedněte do auta a vyrazte za kulturou, která potěší všechna cyklistická srdce.


První české muzeum cyklistiky – zámek Nové Hrady v Pardubickém kraji
První muzeum cyklistiky v České republice a stále největší muzeum svého druhu ve střední Evropě. Otevřeno bylo v roce 2007 a nabízí soukromou sbírku pana Jaroslava Uhlíře, která zahrnuje více než 250 jízdních kol z různých dob. Uvidíte zde staré velocipedy, první závodní kola i novější exempláře z konce 20. století. Kromě toho sbírka obsahuje i součástky, doplňky, trofeje, fotografie, tiskoviny a další. Muzeum se nachází v barokní sýpce nad zámkem Nové Hrady.


Muzeum cyklistiky v Boskovštejně
Obec Boskovštejn najdete v okrese Znojmo, tedy v regionu pro cyklistiku jako stvořeném. Muzeum cyklistiky tu bylo otevřeno v roce 2015 a podobně jako muzeum v Nových Hradech se sbírka snaží obsáhnout historii jízdního kola od úplných začátků do dnešní doby. Muzeum se může chlubit obsáhlou expozicí Hard tire safety bicyklů z let 1892-1894, expozicí francouzské firmy Terrot nebo sbírkou bicyklů Quadrant z let 1896-1902.


Muzeum cyklistiky Žireč
Do třetice vás zveme do cyklistického muzea, které sídlí v barokním areálu v Žirči nedaleko Kuksu. Vetřech patrech na vás dýchne historie cyklistiky díky exponátům, které muzeu taktéž zapůjčil největší český sběratel Jaroslav Uhlíř. Sbírka v Žirči je navíc obohacena o Expozici zdravotních pomůcek pro léčbu roztroušené sklerózy, což je vůbec první výstava svého druhu v České republice. Pokud naopak milujete podzimní krajinu a nevadí vám rozmary počasí, na začátek října je naplánována řada zajímavých a recesistických cyklistických akcí, jako například Nakolácký podzimní sraz na Vodňansku, Poslední šlapka, Mezinárodní den seniorů na zámku Bečov, Galasova Cyklojízda, Miřejovický vyhnívák nebo Podzimní černokostelecké kolvětrání.

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016