Na kole po rozhlednách

Rozhledny jsou oblíbeným místem pro turisty všeho věku a mohou být také příjemným cílem vašich cyklistických výletů. Přinášíme vám pár tipů na rozhledny, které můžete zapojit do svých cyklo výletů.


Praha – Železná rozhledna v Troji

V Botanické zahradě v Praze-Troji můžete vkročit do nevysoké, ale o to působivější rozhledny. Po 40 schodech uvnitř této moderní skulptury ze železa vás čeká výhled na botanickou zahradu i hlavní město. K Botanické zahradě můžete dojet na kole a venkovní expozice s ním můžete projít pěšky. V okolí Troji vedou příjemné cyklostezky, které jsou ideálním odpočinkovým místem pro Pražáky.


Středočeský kraj – Blaník

Mezi náročnější trasy patří cyklistický výjezd na horu opředenou bájemi a legendami. Na vrcholu vás kromě doteku české historie čeká také dřevěná rozhledna se 112 schody, z níž obhlédnete snad celý Středočeský kraj. První rozhledna zde stála už na konci 19. století a kvůli poutníkům mělo místo vždy i náboženský charakter.


Jihočeský kraj – Stezka korunami stromů

Mezi nejnovější a nejpůsobivější vyhlídkové stavby patří lipenská Stezka korunami stromů. Jedinečná stavba byla otevřena v roce 2012 a otrlejší návštěvníci ji můžou zdolat dokonce i v zimě. Tyčí se do výšky 40 metrů, celá trasa nahoru vede po obvodu stavby, venkem (takže tam fouká) a nejde o schody, nýbrž o lávku. Za dobrého počasí jsou vidět Alpy a dolů se můžete sklouznout tobogánem. Na vrchol Kramolína, kde rozhledna stojí, vede prudká, ale krátká silnička.


Plzeňský kraj – Čerchov

Dopřejte si úžasný zážitek a nechte se na Čerchov, nejvyšší vrchol Českého lesa, vyvézt cyklobusem. Po zdolání 129 schodů kamenné rozhledny si pak užijte dlouhý sjezd do babylonské kotliny. Můžete tak vzdát dík za to, že tohle krásné místo už neslouží jako výcvikové středisko SNB, ale jen a jen pro potěchu turistům.


Karlovarský kraj – Krásenský vrch

Tajemnou atmosféru zažijete v rozhledně na Krásenském vrchu u krásna. Stavba kamenné rozhledny zaměstnala ve 30. letech minulého století asi 25 nezaměstnaných, kteří odvedli dobrou práci, protože rozhledna se 120 schody stojí dodnes. Vede k ní z Krásna žlutě značená turistická stezka vhodná pro cyklisty na horských kolech. Dalším možný přístup je od krásenského hřbitova u silnice z Krásna do Bečova nad Teplou.

Čtěte příště další tipy na cyklo výlety k rozhlednám!


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016