Na kole po rozhlednách 2

Rozhledny jsou oblíbeným místem pro turisty všeho věku a mohou být také příjemným cílem vašich cyklistických výletů. Přinášíme vám pár tipů na rozhledny, ke kterým můžete dojet na kole. Čtěte druhý díl našeho malého seriálu!


Ústecký kraj – Kratochvílova rozhledna

Rozhledna v příměstském parku v Roudnici nad Labem je zajímavým architektonickým dílem s výhledem na České Středohoří. Jde o betonovou stavbu, na kterou vede příjemných 49 schodů. Roudnice nad Labem může být vaší zastávkou během jízdy po 90kilometrové Labské stezce, která projíždí České středohoří.


Královéhradecký kraj – Kopanina

Romanticky vypadající cihlová rozhledna na Kopanině nabízí úžasný výhled na Český ráj. Nahoru vede 94 schodů, z toho 11 dřevěných a 79 kovových. Český ráj nabízí cyklistům spoustu výšlapů, sjezdů a krásných míst.


Pardubický kraj – Stezka v Oblacích u Dolní Moravy

Oblast Dolní Moravy a okolí je rájem cyklistů. Každý si tu najde terén podle obtížnosti, jaká mu vyhovuje. A za cíl můžete mít třeba Stezku v oblacích, ambiciózní dřevěnou stavbu s výškou 55 m a délkou rampy skoro 750 m. Dolů se můžete, stejně jako na Lipně, svézt tobogánem. Různě propletené chodníky vás dovedou na vyhlídku, ze které spatříte masiv Králického Sněžníku, hřeben Jeseníků, Suchý vrch, Orlické hory a Krkonoše.


Vysočina – Rozhledna Rosička

Věž na kopci Rosička je telekomunikačním stožárem a zároveň rozhlednou se 140 schody. Na vrcholu vás čeká krásný výhled na Českomoravskou vrchovinu, Posázaví, Žďárské vrchy a Železné hory. K rozhledně můžete dojet po Posázavské cyklotrase podél řeky Sázavy linoucí se od pramene až po její soutok s Vltavou, která funguje od roku 2000.


Jihomoravský kraj – Minaret v Lednici

Jak už název napovídá, tahle unikátní rozhledna z konce 18. století má tvar minaretu a nachází se v Lednicko-valtickém areálu, konkrétně v zámeckém parku v Lednici. Po celém romantickém areálu plném rybníků, vinic a architektonických památek je radost projíždět se na kole. Minaret má 302 schodů a vyhlídka se nachází ve výšce 55 metrů. Rozhledna si vysloužila titul „Nejkrásnější rozhledna Jihomoravského kraje“.


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016