Na kole po rozhlednách 3

Rozhledny jsou oblíbeným místem pro turisty všeho věku a mohou být také příjemným cílem vašich cyklistických výletů. Přinášíme vám pár tipů na rozhledny, ke kterým můžete dojet na kole. Čtěte třetí díl našeho malého seriálu!


Olomoucký kraj – Zlatý Chlum u Jeseníku

Malebná kamenná rozhledna byla otevřena v roce 1899 a z jejího vrcholu, na který vás zavede 146 točitých schodů, spatříte Hrubý Jeseník, Kralický Sněžník, Rychlebské hory a přilehlou část Polska. Z Jeseníku vedou k rozhledně červená a modrá značka. Na Jesenicku si můžete užít bezpočet starších i nových cyklotras. Stačí si na webu www.jesenickonakole.cz vybrat trasu podle náročnosti, méně náročné okruhy mají 20 až 30 km, ty náročnější jsou zhruba dvakrát delší.


Zlínský kraj – Rozhledna na Čubově kopci u Francovy Lhoty

Také Vsetínsko můžete s radostí křížit na kole a přímo ve Vsetíně byla v roce 2014 otevřena Bike arena Vsetín, která nabízí 7,5 km gravity tratí a cca 9 km dlouhý vrstevnicový okruh pro horská kola. Asi 25 km od Vsetína najdete dřevěnou rozhlednu, která má tvarem připomínat vlašský klobouk „lepák“. Na vrchol vede 58 schodů a je volně přístupná.


Moravskoslezský kraj – Rozhledna Cvilín u Krnova

Rozhlednu na Cvilíně najdete od roku 1903 asi 2 km jihovýchodně od Krnova. Téměř 35 metrů vysoká kamenná rozhledna o 144 schodech nabízí výhled na město Krnov, Hrubý Jeseník s horou Praděd, Beskydy, Zlatohorskou vrchovinu, Slezskou nížinu a nížiny kolem Opavy. Město Krnov vychází cyklistům dlouhodobě vstříc a na webu města můžete najít několik tipů na cyklotrasy, mimo jiné jednu 47,3 km dlouhou přes 3 rozhledny: Krnov – Úvalno – Brumovice – Úblo - v. n. Pocheň – Býkov – Ježník – Krnov.


Moravskoslezský kraj – Velký Javorník

Terény Moravskoslezských Beskyd jsou opravdu náročné a v horách se může rychle měnit počasí, proto je to cíl spíše pro zkušené a náročné cyklisty. Když však už zamíříte na vrcholy Moravskoslezských Beskyd, nezapomeňte navštívit novou dřevěnou rozhlednu na vrcholu Velkého Javorníku. Stavba, která byla otevřena v roce 2013, o dva roky později získala ocenění „Dřevěná stavba roku 2015“. Rozhledna stojí v nadmořské výšce 918 m a vede na ni 102 schodů.


Jihočeský kraj – Rozhledna Hýlačka u Tábora

Rozhledna Hýlačka byla postavena v roce 1920, ale dřevěná stavba v roce 2012 kompletně shořela z neznámých příčin. Společnými silami a financováním z různých zdrojů se podařilo postavit novou, železnou rozhlednu velmi zajímavého tvaru, která byla otevřena v létě 2015. Z horní vyhlídkové terasy spatříte obrysy Novohradských hor, Mladovožicka i Chotovin nebo významné šumavské vrcholy (Boubín, Plechý). Po Táborsku na kole vás provede nový web www.taborskemnakole.cz. Trasy jsou určeny spíše rekreačním cyklistům, kteří hledají pohodové výlety a používají kolo jako náhradní dopravní prostředek.


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016