Na kole za jihočeskou kulturou

Kam na jaře vyrazit na kole? Třeba za netradičními zážitky v Jižních Čechách! V květnu můžete spojit příjemné s užitečným, nebo spíš příjemné s příjemným. V různých městech Jižních Čech probíhají zajímavé akce, na které klidně můžete zamířit na kole.


MAY DAY – Den pro zoologické zahrady

1. 5., ZOO Hluboká

Přijďte se do ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou podívat, proč tady vlastně zoologické zahrady jsou a co všechno dělají, i když to návštěvníci nevidí – například pro ochranu živočišných druhů. Užijete si krásný den plný her, soutěží a nových informací o zvířatech. Navíc je to krásný cyklistický výlet po stezce kolem Vltavy z Českých Budějovic.


Anifilm 2018 Třeboň

1. 5. – 6. 5., Třeboň

Třeboň a její okolí je rájem cyklistů, mezi rybníky a lesy tu najdete bezpočet příjemných tras. Samotná Třeboň je malebným lázeňským městem, kde v každém ročním období najdete sportovní i kulturní vyžití. V květnu zde probíhá mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, na který se můžete akreditovat už v březnu.


Veteran rallye Křivonoska

5. 5., okolí Hluboké nad Vltavou

Není to tak úplně kultura, i když veteráni rozhodně svou pestrou historii mají! Již 48. ročník rallye začíná jako obvykle v autokempu Křivonoska cca 2 km od Hluboké nad Vltavou a automobily i motocykly závodí na trase dlouhé 79, respektive 44 km. Na kole je tak můžete alespoň část cesty sledovat.


Cipískoviště 2018 v Písku

11. 5. – 13. 5., Písek

Letní turistická sezóna v Písku začíná hravě – stavěným soch z písku. O víkendu 11. až 13. května navíc budou probíhat doprovodné kulturní a sportovní akce, koncerty, výstavy i programy pro děti. Infrastruktura cyklostezek se kolem Písku za poslední léta utěšeně rozrůstá a nároční cyklisté můžou vyrazit do Píseckých hor.  

Budějovický Majáles

21. 5. – 26. 5., České Budějovice

Týden plný hudby a kultury pod taktovkou studentů je skvělou příležitostí, jak si projet České Budějovice na kole. Po cyklostezkách se bez problémů dostanete na kole přímo do centra dění – na Sokolský ostrov.


Vodňanské rybářské dny 2018

23. 5. – 26. 5., Vodňany

Původně svobodné královské město se může pyšnit svým vlastním rybničním hospodařením už přes půl tisíciletí. Užijte si doprovodní zábavný program s rybářskou tématikou a projeďte si okolí Vodňan na kole. Vybírat si můžete třeba z tříkilometrové „rybářské“ trasy, dvacetikilometrové „mlynářské“ nebo čtyřicetikilometrové „turistické“.


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016