Test cykl.cz: Celoodpružené kolo Leader Fox Trion

Pro sezónu 2019 jsme přichystali novinku ve výběru modelů kol Leader Fox. Pustili jsme se do výroby celoodpružených kol a pro začátek jsme vyrobili rovnou dva typy - Harper a Trion. Internetový magazín Cykl.cz si vzal do hledáčku cenově dostupnější verzi těchto dvou - Leader Fox Trion.


“Z hlediska konstrukce rámu na první pohled zaujme optická mohutnost zadní stavby a především vodorovného vahadla. Záměrně ale v případě robustnosti píšeme přívlastek „optická“, neboť vahadlo je z vnitřní strany výrazně odlehčené a v žádné partii rámu není zbytečný nadbytek materiálu. Výrobce se zde ale od samého počátku vydal cestou maximální odolnosti a ve všech čepech použil co nejkvalitnější průmyslová ložiska od osvědčeného českého výrobce.”


“Výsledkem všech použitých konstrukčních řešení je nekompromisní tuhost, a to jak boční v okolí šlapacího středu či jeho pozice vůči ose zadního kola, tak i celková torzní. Klasická osa vpředu určitě ničemu nevadila, neboť tuhost konstrukce vzduchové vidlice Manitou Markhor je i bez pevné osy rovněž nadprůměrná a jezdec si užívá nejen ničím nerušený přenos síly, ale také torzní tuhost kola jako celku při nájezdu do série klopených zatáček. V tomto směru musíme výrobci vyseknout poklonu.”


“Spojení použité čtyřčepové koncepce, sto dvacítkového zdvihu a celkové bytelnosti rámu samozřejmě zavání trailbikem, v reálu však bude testovaný full spíše spolehlivým a přátelským společníkem pro celodenní brouzdání krajinou pod klasickými hobby jezdci. Užijí si na něm do sytosti klíčové pohodlí v běžném terénu, tedy jak na lesních a polních cestách, tak klikatících se pěšinách, ale i v kamenitých pasážích a na povrchu plném kořenů. S použitou geometrií se Trion nezalekne ani hodně technických výjezdů, kde jej sice logicky limituje celková hmotnost, ale kombinace citlivě pracujícího zadního odpružení, delší zadní stavby a největšího průměru kol zde skutečně i z téměř nezkušeného bikera udělala rozeného „vrchaře“, který se popere i s nějakým tím terénním schodem, jenž se kolu ve stoupání připlete do cesty.”


“Jako perfektně naladěné hodnotíme odpružení, kdy obě jednotky Manitou výrazně převyšují standardy dané cenové kategorie. Vidlice i zadní tlumič zkrátka působí velmi kultivovaně a máme radost, že se Manitou začíná zase o něco více prosazovat na scéně.”


“Máme-li shrnout naše dojmy z kola, pak je samozřejmě potřeba vyzdvihnout nejen tuhost rámu či průběh pružení, ale také vydařené jednotky Manitou a hlavně finální cenu. Za osmadvacet tisíc je Trion hodně povedeným 29“ fullem a zvažovali bychom, zda dát přednost jemu, nebo zda preferovat o sedm tisíc dražší Harper na Deore a se zadním dálkovým lockoutem. V obou případech se totiž jedná o dobře utracené peníze a jako první zkušenost s kompletním odpružením se tato novotou vonící dvojice fullů od Leader Foxe zdá být perfektní volbou.”


To jsou pouze úryvky z hodnocení nového celoodpruženého biku. Celý test si můžete přečíst na odkaze http://cykl.cz/item/test-leader-fox-trion


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016