Údržba kola před sezónou

Ať už jste na podzim kolo rychle odložili do garáže, nebo jste věnovali čas jeho očištění a údržbě, před novou sezónou je třeba kolu věnovat alespoň trochu času.


Jakmile vysvitne sluníčko, vezměte kolo ven a dle možností ho důkladně omyjte. Pokud nemáte k dispozici vlastní zahradu a hadici (což je ideální, protože vás nikdo nebude kritizovat pro znečišťování společných prostor a chodníků), zajeďte třeba na benzínku, kde je možné ruční mytí aut. Ideální je samozřejmě vytáhnout čisté kolo, o které jste se postarali už na podzim. V tom případě nepotřebujete hadici, ale jen mokrý hadřík nebo houbičku. I tak očistěte sedlo, rám, vidlice, kola a řídítka od prachu a dalších nečistot.


Následovat by měla důkladná kontrola plášťů, a to nejen co se týče nahuštění, ale i sjetí a výrazného opotřebení. Věřte, že s novými plášti se vám bude jezdit o poznání lépe. Kontrolu vyžadují také ráfky a brzdy. Kontrolu samozřejmě nemusíte provádět sami, obzvlášť pokud nevíte, co vlastně máte hledat. V jakémkoliv cykloservisu vám udělají důkladnou kontrolu a seřízení kola za částku, která se vyplatí na jaře do vašeho stroje investovat. V servisu zkontrolují například také délku řetězu, jehož včasná výměna může do budoucna výrazně snížit náklady na údržbu kola. Řetěz je dobré také vyčistit a promazat, což zvládnete i doma. Na čistění za pár korun pořídíte speciální ruční pračku řetězu (nemá nic společného s pračkou na prádlo).


Vhodné je olejem promazat i pohyblivé části brzd, přehazovačky a přesmykače. V servisu vám vyčistí a promažou i další části. Do servisu je dobré dát kolo co nejdřív, nebo naopak až po začátku sezóny. Ve „špičce“ si totiž můžete dost počkat, než na vaše kolo přijde řada.


Zdroj: http://kolo.cz/clanek/pece-o- kolo-pred- sezonou/kategorie/rady-udrzba- kola

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016