V zimě na kole bez mrazu? Aneb na Korsiku mimo sezónu

Je Vám zima, nechce se Vám jezdit na kole v mrazech venku nebo se bojíte jezdit na ledovce a ve sněhu? Těšíte se na jaro a léto, abyste mohli vyrazit zase jen v tričku a kraťasech na výlet?

Čekat do jara ale nemusíte :) teplé oblečení nechte doma a zajeďte si do teplejších krajin i s kolem! V dřívějším článku na našem blogu jsme Vám představili jeden ze středomořských ostrovů a to Mallorcu https://leaderfox.cz/cs/content/show-alias/v-zime-na-kole-bez-mrazu-aneb-na-mallorcu-mimo-sezonu

Jak jsme se v článku zmínili, středomořské ostrovy jsou v létě zahlceny turisty ale mimo sezónu Vám nabídnou zajímavé trasy pro cyklisty s dechberoucími výhledy a překrásnou krajinou. Nyní se zaměříme na další nádherný ostrov, kterým je Korsika.

Francouzský autonomní ostrov Korsika je nejen rodištěm Napoleona Bonapatre, ale také cyklistickým rájem pro zkušené jezdce. Rozmanitá krajina nabízí zajímavé terény s téměř třítisícovými vrcholy. Ostrov je právem nazýván “Perlou Středomoří”. Nabízí kromě nádherných přírodních památek také mnoho historických a kulturních zajímavostí. Na cestě potkáte řadu bystřin, říček, soutězek a malebných jezírek. Cíl výletu může být i jedna z alpských luk se salašemi a volně se pasoucími stády ovcí, koz, krav nebo koní, nebo naopak provoněný hluboký les. Pokud kladete důraz více na historické památky, Korsika Vám nabídne nespočet románských kostelů, pobřežních strážních věží a kamenných klenutých mostů.

Pokud se na ostrov vydáte na delší dobu, máte několik variant, jak pobyt využít. Můžete celý ostrov na kole objet, nebo se z přístavu ve městě Bastia přesunout středozemím přes město Corte, odkud je velice blízko k nejvyššímu vrcholu Korsiky, kterým je Monte Cinto.

Krásná projížďka čeká cyklisty i na západním pobřeží Cap Corse k Proprianu až k malebnému zálivu Valinco, kde si můžete odpočinout a osvěžit se u čistého moře. Dále lze pokračovat přes zajímavá města Calvi a Bonifacio a na závěr přejet přes sedlo Bavella na východní pobřeží Solenzary a Bastie.

Po cestě každého jistě potěší i průzračné říčky Fango a Solenzara nebo vodopády, tůně či potoky. Díky kolu se dostanete na ostrově i do míst, kam pěšky je cesta dlouhá a autem nebo autobusem jsou místa špatně přístupné kvůli úzkým uličkám.

Na Korsice oproti Mallorce převládá chladnější počasí, avšak i v zimě na kole rozhodně mrznout nebudete.

Ostrov si určitě zamiluje každý, kdo má rád trochu dobrodružství a přírodu protkanou zajímavou historií.

 

Zdroj: https://www.nakole.cz/clanky/1368-na-kolo-i-v-zime-stredomori-je-rajem-mimosezonnich-cyklistu.html

https://www.alpina.cz/zajezdy/korsika-pohodova-cyklo


Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016