O nás

Tradiční český výrobce kol Leader Fox vyrábí jízdní kola a elektrokola přímo v Českých Budějovicích.

Firmu Bohemia Bike, která značku Leader Fox zastřešuje, založil v roce 1996 Pavel Müller, který z neznámé značky vytvořil úspěšný podnik. Návrh designu kol, příprava výroby modelů a montáž kol probíhá v konstrukční dílně v nové výrobní hale na Okružní v Českých Budějovicích. Zde zároveň s otevřením haly Leader Fox otevřel také novou prodejnu, která nahradila dlouholetou prodejnu v centru města.

Leader Fox navrhuje a vyrábí horská, crossová a trekingová kola, dětská kola a odrážedla, tříkolky pro dospělé, a v posledních letech také elektrokola, o které je čím dál větší zájem. V segmentu dětských kol je Leader Fox jednou z nejoblíbenějších značek nejen v České republice, ale i v Evropě.

Značka Leader Fox prodá v kamenných prodejnách a prostřednictvím svého e-shopu ročně desetitisíce kol především v České republice, na Slovensku, v Německu a v Polsku.

Jsou jízdní kola Leader Fox českou značkou, nebo se montují v zahraničí?
Leader Fox je ryze česká značka, jejíž historie se datuje od roku 1996. Disponujeme vlastní výrobní linkou. Před třemi lety jsme též investovali do vlastní lakovací linky. Vše probíhá v moderní výrobní hale, v Českých Budějovicích.

Jaké typy kol vaše firma produkuje?
Montujeme 12“ – 24“ dětská kola, kola horská, krosová, trekkingová, městská, sjezdová, skládací a několik sezón též tříkolky pro dospělé. Již pátým rokem se potom zabýváme výrobou, v současné době čím dál oblíbenějšího segmentu, elektrokol, jejichž řadu neustále rozšiřujeme.

Je nějaká možnost nahlédnout pod pokličku výrobních procesů ve vaší firmě?
I na toto jsme mysleli. Každý zákazník může shlédnout několik videí, které chronologicky zachycují jednotlivé procesy vzniku kola - od designu, nákupu materiálů, lakování rámů, montáže kol až po expedici.

Kde všude se kola Leader Fox prodávají?
V současné době je přibližně 60 % kol určeno pro domácí trh, zbývající část potom do mnoha zemí Evropské Unie. Zastoupení naší značky v České republice a v zahraničí najdete na našich stránkách, v sekci NAŠI PRODEJCI

Splňují kola Leader Fox všechny technické a bezpečnostní normy?
Ano, naše kola podléhají přísným kontrolám. Každý typ kola, od dětských až po elektrokola, odpovídá dané technické normě a bezpečnostním požadavkům ČSN.

Kde se mohu dozvědět, jaká výška rámu je pro mě vhodná?
Na našich stránkách, v sekci „RADY“ naleznete přehlednou tabulku rozměrů rámů, podle které zjistíte, jaká velikost je vhodná pro výšku Vaší postavu. Součástí je též tabulka vhodných velikostí kol dle věku určená pro dětského zákazníka.

Mohu si Vaše kolo pořídit i formou internetové prodeje?
Ano, k dispozici máme přehledný e-shop, ve kterém v jednotlivých kategoriích najdete všechny naše modely. Kola zasíláme v kartonu, smontovaná na 85%, nebo 95% dle přání zákazníka. Veškeré podrobnosti ohledně internetového prodeje, jako je záruka, dodání, platba apod., naleznete v e-shopu, v odkazu OBCHODNÍ PODMÍNKY.

Máte také vlastní podnikovou prodejnu?
Ano, tato se nachází přímo na adrese firmy Bohemia Bike a.s. Najdete zde všechny modely, které vyrábíme. Samozřejmostí je možnost si kolo vyzkoušet a projet se v prostorách přilehlého parkoviště. Ve všední dny je náš obchod otevřen od 9. do 17. hodiny. Sobota, neděle a svátky zavřeno.

Chci si pořídit elektrokolo značky Leader Fox. Je nabíječka a baterie součástí elektrokola?
Ano, baterie a nabíječka je součástí elektrokola. Používané baterie na eletrokolech Leader Fox jsou vybaveny značkovými články Panasonic, Sanyo nebo Samsung.

Při nabíjení musí být baterie na elektrokole nebo ji lze vyjmout a nabíjet mimo elektrokolo?
Ano, baterii lze nabíjet mimo elektrokolo. Držák baterie je zpravidla vybaven zámkem. Pokud otočíte klíčem do pozice odemknuto, můžete baterii z elektrokola vyjmout. U elektrokol z baterií umístěnou v zadním nosiči pohybem dozadu a elektrokol z baterií na rámu pohybem do strany.

Indikátor stavu nabití baterie na displeji ukazuje jiný stav než indikátor umístěný přímo na baterii. Jakým údajem se mám řídit?
Řiďtě se indikátorem stavu nabití umístěným na baterii. Indikátor na displeji je pouze orientační a může kolísat v závislosti na aktuálním odběru energie z baterie.

Mám elektrokolo s bateriií s integrovaným světlem umístěnou na zadním nosiči. Po vypnutí světlo stalé svítí. Lze nastavit, aby světlo zhaslo dříve? Vybíjí se tím baterie?
Nelze, zadní světlo je nápájeno z kondenzátoru. Světlo zhasne v momentě, kdy se kondenzátor vybije. Baterie se tím nevybíjí. 


Pomocný dělník / dělnice do výroby

Nástupní plat 17 000 Kč (po zapracování navýšení)

kontakt: Jiří Hovorka 606 795 798

Český výrobce jízdních kol a elektrokol

BIKE SHOP - oficiální značková prodejna
Okružní 697, České Budějovice
otevírací doba: Po-Pá 9:00 - 17:00
tel.: 800 882 882

Sdílejte s námi všechny novinky a akce na našem Facebookovém profilu a Instagramu.

BOHEMIA BIKE a.s. | created by JIRAKSTUDIO, developed by 5T-NET s.r.o. & Bratři webu © 2016